May 12

Seo ( Arama motoru optimizasyonunun) neden bu kadar önemli ve ileride neden daha da kritik olduğunu anlatmaya çalışacağım, ürün satan ya da hizmet sağlayan nasıl bir kuruluş olursanız olun bırakın ilk sayfada olmamayı, ilk sayfada bile daima en üstte yer almaya çalışın neden mi işte size bir seo araştırmasının verileri ;

En sağdaki iki sütun üzerinde yer alan veriler şunu ifade ediyor,

Arama sonucu kullanıcılarının % kaçının sıralamada yer alan sitelere tıkladığını soldaki sütun , en sağdaki sütun ise bu sitelere giren ziyaretçilerin geçirmiş oldukları süre bize bunu gösteriyor,

Bizi seo için daha çok ilgilendiren sütun soldaki % of clicks, Resimden de gayet ne bir şekilde anlaşılacağı gibi arama yapan kullanıcıların %56.36 lık büyük bir kısmı mutlaka çıkan ilk sonuca tıklıyorlar.

ikinci sonuç için bu rakam %13.45 iken 3 site için %9.82 civarında. Yalnız işin enteresan kısmı bu rakamlar doğru orantılı bir şekilde devamlı azalarak gitmiyor, örneğin 7 site %0,36 iken 10 site bile bundan çok daha fazla bir orana sahip. İlk sayfa içerisinde bile bu kadar bir rekabet söz konusu iken sizin siteniz halen aramalarda bile çıkmıyor ise, en kısa zamanda bu işin seo uzmanına başvurmanız için vakit gelmiş de geçiyor demektir çünkü her geçen dakika rakiplerinizin gerisinde kalmanıza yol açacaktır, bir sonraki seo makalesinde görüşmek üzere

written by admin

May 10

Şimdi sizlere neden şirketiniz için Seo yaptırmanızın önemli olduğunu ve adwords e yatırmış olduğunuz paraların neden çöpe gittiğini anlatacağım. Clickheat adlı bir plugin den bahsedeceğim bu plugin ne işe yarıyor. Bu plugin sitenize adsense reklamlarını yerleştirirken nerelere yerleştirmeniz gerektiği konusunda size ipuçları sunması için yazılmış bir yazılım. Sitenize gelen ziyaretçilerin faresini nerelerde hangi noktalarda gezdirdiğini kayıt altına alıyor ve size sunuyor. Sizde yoğunluğun olduğu noktalara reklamlarınızı yerleştiriyor ve tıklanma yüzdenizi artırmış oluyorsunuz. Buraya kadar herşey tamam da seo ile adwords arasındaki bağlantı ne alaka diyebilirsiniz. işte bu ısı haritası googleda arama yapan kullanıcılar için tutulduğunda çıkan sonuç aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

seo, adwords arasındaki fark

Resimden de rahatlıkla anlabileceğiniz gibi adwords reklamları yani paralı reklam alanı olan sağ kısım neredeyse yok gibi organik arama sonucu olan sol kısımda ise gözle görülür bir fark var. Özetle paranızı sokağa atmayın, organik arama sonuçlarında Seo yaptırarak yer alın.

written by admin \\ tags: ,

May 08

Nisan 2009 itibari ile vermiş olduğumuz Seo ( Arama motoru optimizayon) danışmanlığını, bir basamak daha yükselterek Kurumsal kimliğe almış bulunmaktayız, artık almış olduğunuz hizmetlerde Seo bilişim internet hizmetleri Ltd. şti. ile muhattap olacak sözleşmeli ve para iade garantili seo hizmeti ile güvenilir sonuçlar alacak, paranızı bu işi bilmeyen ancak bildiğini zanneden insanlara kaptırmayacaksınız.

Karşınızda 7 gün 24 saat bir muhattap bulacak, çalışma sırasında düzenli olarak rapor sunacak, gelişmeleri çok yakından takip etme olanağına sahip olacaksınız. Yaptırmak isteyeceğiniz seo çalışmaları ile ilgili  Seo adresimizi ziyaret edebilir veya bize iletişim formu yardımıyla ulaşabilirsiniz.

written by admin